Archive for Červenec, 2014

28
Čvc

U Císařské cesty

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Ještě jste to neslyšeli? Věřte, že jste mnoho let jezdili okolo.  Je to totiž zcela překopaný a nově zrekonstruovaný bývalý hotel Romže, nyní už v Držovicích.  Správně se jmenuje restaurace, pivovar a penzion. Nepřehlédnutelná je zastřešená  zahrádka a pěkné dětské hřiště. Uvnitř jsou vidět dvě měděné nádoby na vaření piva. Vaří tu vlastní pivo Císař 10, 12 a višňové. Je mírně kalné, pravděpodobně  nefiltr. Mně víc jela desítka. Dvanáctka měla trošku ocásek, ale každý má jinou chuť. Osobně mám zkušenosti, že pivo z minipivovarů je daleko hořčí a to ne každému vyhovuje a je velice důležité používat jen kvalitní suroviny. Co se týká jídla, tak to pěkně vonělo a dobře vypadalo. Ceny parádní. Desítka za 21 a dvanáctka 23 Kč. Kvalitu pivovaru nejlépe prověří čas a tak uvidíme jestli se za pár let někdo podívá na logo, kde je napsáno L. P. 2014 a řekne to byl tenkrát  dobrej nápad. Uvidíme.

21
Čvc

Občerstvení DEPO

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Občerstvení Depo je přímo u cyklostezky za nádražím v Kostelci na Hané. Párkrát jsem se tam stavil uhasit žízeň po projížďce a tak nějak se mně tam zalíbilo. Ovšem minulý pátek to byla velká jízda. Doslechl jsem se, že tam bude hrát skupina Quercus a tak jsme s několika kamarády zavzpomínali na staré časy a tuto akci navštívili. Musím říct, že organizačně to bylo velmi dobře zvládnuté, protože se na pivo nečekalo dlouho a navíc Holba a hlavně Regent jedenáctka, kterého jsme všichni pili bylo super. A když se k tomu přidalo masíčko na rožni, tak nám prakticky nic nechybělo. Jsou na facebooku a tak si snadno zjistíte, kdo tam hraje a určitě si tam zajděte. Za mě dobrý, je vidět, že když se chce tak to jde.

16
Čvc

Bistro Hloučela

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Jak už samotný název napovídá toto bistro se nachází v lesoparku Hloučela a po dlouhá léta se mu lidově říkalo u Šuldy. Jenže původní majitel je, už na onom světě, tak se tu našel nový majitel nebo pronajimatel, přesně nevím a rozhodl se tu provozovat hostinskou činnost. Nedávno jsem provedl návštěvu a zjistil, že se tu v podstatě nic nezměnilo. Takže pokud se z nějakého důvodu, ať již zdravotního nebo se vám prostě zdá, že moc chlastáte potřebuje odnaučit pít pivo, je to pravá volba. Já jsem s tím jedním pivem Černá Hora bojoval skoro hodinu a můžu říct, že větší hnus jsem nepil. Moc bublinek, téměř žádná pěna, hrozný. Ovšem pivovar Černá Hora za to jistě nemůže. Já tam už nikdy nejdu, protože mám pivo rád a nenechám si kazit chuť.

9
Čvc

Restaurace Pod kaštany

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Restaurace Pod kaštany v Krasicích na Západní ulici je tu už docela dlouho.Ovšem v nedávné době prošla restaurace rekonstrukcí a stala se z ní docela pěkná a útulná hospůdka. Já ji navštívil v zimě i v létě. V zimě jsme tam slavili narozky a seděli v nekuřácké části. Pivo i jídlo bylo v pohodě. Točí se tu Polička 11, Radegast 10, Plzeň 12, Gambrinus 10 a spoustu nealka. Já preferuju Poličku. Je dobrá. Při mé poslední návštěvě, tentokrát na zahrádce tam bylo docela narváno a personál se měl co otáčet. Někomu můžou vadit igelitové přístřešky nad stoly, ale dá se to přežít a když začne pršet tak je to výhoda. Přes léto se griluje a tak si můžete dát steak, klobásu  nebo třeba jen grilovaný hermelín. Pátky a někdy neděle jsou s živou hudební produkcí. Za mě dobrýýý.