Archive for Květen, 2014

23
Kvě

Občerstvení U Hraběnky

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Stylové lesní posezení s občerstvením u hraběnčiny  cesty v podhůří Kosíře. To je citace s oficiálního webu. Občerstvení najdete v sousedství zámeckého parku při cestě s Čech pod Kosířem po takzvané Mánesově stezce. Cyklotrasa č. 5028 a nebo při cestě po žluté s Kosíře do Čech. Je to příjemné zpestření procházky nebo cyklovýletu. Pěkné a čisté posezení s pivem Bernard 10 a 11. S kvalitou je to trošku kolísavé. Když je tam hodně lidí, tak má pivo daleko více bublinek, něž když je tam jen pár lidí, jako toto úterý a je dostatek času na natočení. Bylo dobré. Na druhé straně se mě stalo, že nebylo nic moc. V každém případě případů, kdy bylo pivo dobré je podstatně více. Na toto občerstvení mám ještě jednu vzpomínku. Při jednom z mnoha cyklovýletů na Kosíř, ještě na starém kole jsem si tam dal jedno pivko a při spáteční cestě jsem vyjel při výjezdu z lesa na louku mimo zpevněnou stezku do trávy, kde mě to podjelo a já letěl přes řidítka na hubu. Naštestí se nic nezlomilo, ale vrazil jsem si představec do stehna, kde vznikla poměrně hluboká rána. Musím říct, že těch dvanáct kilometrů domů jsem ujel pouze silou vůle. Bolelo to jako prase. Doktora jsem vynechal, doma vyčistil a týden chodil o berlích, které jsem si půjčil od tchána. Samozřejmě, že to pivo U Hraběnky za nic nemohlo, byla to pouze moje hloupost. Takže se tam určitě stavte, ale bacha na spáteční cestu.

4
Kvě

Bar La Putica

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Tak nevím zda je to bar v pravém slova smyslu, protože pod slovem bar si představím barmana jak háže flaškama a míchá koktejly a jiné míchaniny. Nic méně je to v názvu, tak to tak je. Podle mě je to docela příjemná restaurace v retro stylu klasických vinylových desek, které jsou všude kam se podíváte. Nechybí i naši přední zpěváci jako Kája Gott, Vašek Neckář nebo Maruška Rottrová, Helča Vondráčková kteří na vás koukají ze zdi. Dříve se tato hospoda jmenovala Vagón. Potom se přejmenovala na La Putica a byla vedena jako herna do které měli děti do 18ti let vstup zakázán. Takže když jsme chtěli jít s dětmi na  Pepinovu pizzu, než se odstěhovali, tak nám řekli, že tam děti nesmí. Tak jsme se otočili a šli pryč.  Čepuje  se zde Radegast dvanáctka a jako jedna z mála restaurací ho točí na hladinku. Pěna je hustá, krémová a drží. Je super. Dále Gambáč 11 a ten taky není nejhorší. Takže podtrhnuto sečteno dá se sem jít na docela dobré pivo. A vlastní pizzu. Je to sice kuřák, ale nahuleno tam moc nebylo. Naštěstí má i předzahrádku.

P.S.:  při bližším pohledu na dveře jsem zjistil, že ten zákaz je tam i teď.  Ale minulý týden, když jsme tam byly s rodinkou na pizze naši nezletilou dceru nevyhodili. Tak nevím.