Archive for Duben, 2014

21
Dub

U Jiřiny

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Tato hospoda, která je momentálně již delší dobu na prodej si na své nejlepší časy může už jen vzpomínat.  Svou polohou na Husově náměstí, kde dříve byly Technické služby města Prostějova měla o své stálé zákazníky postaráno. Je to opět klasická hospoda čtvrté cenové kategorie, kuřácká, s automaty a kulečníkem. Dokonce má  svůj šipkový team Jiřina Black Bears Prostějov. Ale nevím jestli je tato informace aktuální. Točí se tu jedenáctka Pardál a dvanáctka Budvar, ale ten jsem neměl. Pivo je pitelné, ale žádný zázrak to není. Ceny poměrně levné.

4
Dub

U kalicha

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

V této restauraci jsem opravdu strávil mládí. Jako malý kluk jsem tam chodil na hřiště a při té příležitosti si dal žlutou sodovku nebo kofolu. V pozdějším věku jsem tam samozřejmě chodil na pivo. V té době tam byl hospodským pan Luboš a ten již pouhým pohledem dokázal udržet v hospodě naprostý pořádek. Jak by ne, když byl zápasník. Točili tam skvělé pivo, bohužel už nevím jakou značku, ale tuším že to bylo Starobrno. V roce 1992 začali hospodu provozovat manželé Hudečkovi a navíc v prvním patře budovy otevřeli bar. Dobře tam vařili a pořádali se tam různé akce. S kamarády jsme tam slavili nejedny narozeniny. V pivnici a na zahrádce, která je součástí areálu jsem strávil opravdu mnoho času. Rád se vracím na místa kde je dobré pivo a to v té době Staropramen a obzvlášť dvanáctka nefiltr byl. Také jsem se tam zkamarádil s hospodským Pavlem, který dnes provozuje hostinec Kocanda ve Smržicích. Tato restaurace byla vždy kuřácká a proto jsem po příchodu domů řádně smrděl. Nyní je situace zcela jiná. Nové vedení Sokola vyštvalo Hudečkovi pryč, díky nové nenažrané nájemní smlouvě a tím v podstatě i mě. Zkusil jsem se vrátit, ale není to ono. Pivo Radegast určitě není špatné, Gambrinus Excelent asi také ne, ale tady to nějak nefunguje. Jsou tam bublinky a ty já nerad. Uvidím co přinese nová sezóna na zahrádce, ale moc si od toho neslibuju. V každém případě dám vědět jestli je to lepší.

1
Dub

Hostinec U Rodenů

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Je to nejstarší pivnice v Prostějově, založena již roku 1819 a sídlí na ulici Dolní 105. Pamatuji si jako malý kluk ještě, než tady vedla silnice tak byla hospoda obklopena stromy, opodál byly garáže a já chodil okolo k babičce na Sokolskou.  Musím říct, že jsem se té hospody bál.  Chodili tam řezníci z jatek a vůbec taková divná společnost.  Dnes je situace jiná. Hospoda je v částečné rekonstrukci, ale funguje dál. Dříve byl v provozu ještě motorest, ale ten již delší dobu nefunguje. Tato hospoda patří do kategorie ,, zahulená čtyřka ”, ale pivo mají dobré. Točí tu jako jedna z mála hospod Litovel, desítku a Maestro. Litovel je moje oblíbené pivo a tak  si tu občas dám jedno, ale vezmu si ho ven na lavičku. Alespoň mám pěkný přehled o tom co se děje na přilehlé křižovatce.  Pokud kouříte jak prasklá kamna, tak je to ideální hospoda pro vás.