Archive for Březen, 2014

23
Bře

Restaurace Haná

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Restaurace Haná na Plumlovské ulici patří mezi podniky, které jsou tu velice dlouho. Já si ještě pamatuji, že jsem tam byl jako malý kluk na svatbě svého strýce. To je už hodně dávno. Potom jsem tam občas chodil na začátku devadesátých let na sobotní oběd v podobě plumlovského řízku, byl super. Od té doby prošla restaurace několika  rekonstrukcemi, až do dnešní podoby. Mě se tam docela líbí. Je to ideální restaurace pro pořádání různých akcí. Jsou k dispozici dva samostatně oddělené salonky a jeden má i vlastní výčep. A to už se dostáváme k pivu. Pivo Holba patří k mým oblíbeným. Ovšem ne tady. Na první pohled vypadá dobře, pěna je celkem slušná, bohužel brzy odejde a při prvním loku je vám jasné, že s bublinkami se tady nešetřilo. Takže jídlo v pohodě, prostředí pěkné, ale pivo nic moc. Už to přestávám chápat. Jak je možné, že v takové restauraci mají tak mizerné pivo. Proboha proč??

15
Bře

Peter’s pub

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Peter’s pub je malá útulná hospůdka v anglickém stylu, která se nachází na rohu Dolní a Mojmírovi ulice. Je nekuřácká a v létě si můžete vychutnat skvělé pivo na střešní zahrádce. Jednoznačně patří mezi špičku, protože když si tady dáte pivo tak zažijete pivní chuťový orgazmus. Myslím to naproto vážně. Včerejší návštěva mě opět utvrdila, že nikde v Prostějově není lepší pivo. Měl jsem jedenáctku nefiltr Ježek, manželka černý čtrnáctivoltový Merlin a obě piva byly dokonale natočené bez jediné bublinky. Nabidka pivních speciálů se obměňuje a tak si můžete vychutnat různé druhy piv. Třeba borůvkové. Takže doufám, že se tam všichni nenahrnete a já si nebudu mít kde sednout.

15
Bře

Resturace U hřiště

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Tato restaurace se nachází v pěkném sportovním areálu ve Smržicích. Jezdím s kamarády na kole a někdy se zde zastavíme. Tak tomu bylo i minulý víkend. Bylo pěkně teplo a tak jsme si dali desítku Černou horu. Bohužel kvalita piva byla horší.  Samé bublinky neboli šáňo. Je to zřejmě tím, že tam není taková výtoč piva a proto je pivo hnáno kysličníkem. Až bude Smržická šlapka nebo vandr dejte si něco grilovaného a na pivo běžte radši za roh do pohostinství „KOCANDA“, kterou rovněž provozuje náš dlouholetý bývalý vrchní a kamarád od Kalicha Pavel.

5
Bře

Restaurace a Pivnice U Hudečků

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Po opuštění areálu U Kalicha se manželé Hudečkovi pustili do rekonstrukce prostoru u zimního stadionu a vznikla tato  příjemná, moderní restaurace. V přední části je pivnice na kterou navazuje  salonek, který se dá uzavřít.  Je zaměřena hlavně na polední meníčka a různé oslavy od svateb, až po abiturientské večírky. Vaří se tu opravdu dobře. A co je ještě lepší je výborná kvalita čepovaného piva. Můžu zcela zodpovědně napsat, že pivo je perfektně načepované bez bublinek, příjemně hladké s krásnou pěnou. Točí tu Klášter 11, Černá hora 11, Ježek nefiltr 11 a další dle nabídky. Není moc restaurací kde mají pivo tak dobré. Skvělá  zpráva je i ta, že restaurace i pivnice jsou kompletně nekuřácké. V létě přijde vhod dřevěná zahrádka. Takže moje doporučení zní: pokud chcete opravdu dobré pivo, navštivte tuto restauraci.

P. S.: V případě nějaké oslavy si zjistěte jestli není hokejové utkání, protože když se sem nahrnou fanoušci je to mazec.

1
Bře

Koliba U Tří králů

   Posted by: Georgeho Pivni   in Ostatní

Již po několikáté jsme se setkali s přáteli v této bezesporu zajímavé restauraci. Je to stylová dřevostavba s vlastním pivovarem. V centrální části restaurace jsou pěkná kachlová kamna a vlastní varna s měděnými kotli. Bohužel mě to trochu připomíná nádraží. Je tam poměrně velký hluk. Dále je tam kuřácká sekce, která je podstatně útulnější  a malý otevřený salonek. V suterénu jsou dvě bowlingové dráhy. Co se týká kvality piva, tak jsem po včerejší návštěve velice zklamaný. Pil jsem desítku, která připomínala šampaňské. Ještě dlouho jsem o těch bublinkách věděl. Někteří pili Nopálovou jedenáctku a taky nic moc. V nabídce je pivní válec, což je skleněná roura s výčepním ventilem. Vypadá to efektně, ale pokud nepijete rychle tak je to teplé.  Podstatně lépe je na tom kvalita stravování. Nikdo si nestěžoval. Ovšem co mě přivádí k naprostému  šílenství je systém obsluhy. Personál tam pobíhá s computerkama a tiskárničkami u pasu, což je jistě efektní, ale když se sejde větší skupina lidí, tak dochází k problémům. Protože již nejsou klasické lístky na dělání čárek vypitého piva snadno se stane, že někdo nezaplatí co vypil a ten co platí poslední tak má problém s číšníkem. Na můj dotaz proč již nejsou lístky, mě bylo řečeno, že se už nepoužívají. Je to kravina. Pokud mám svůj lístek tak mám dokonalý přehled o tom co jsem zkonzumoval. Bohužel ne vždy je pokrok ku prospěchu věci. Takže pokud to shrnu, prostředí pěkné, pivo tentokrát nic moc, jídlo dobré. Ovšem já, už tam nejdu.